Libyalılar Kaddafi'yi Çok Arayacak...
Connect with us

Makale Analiz

Libyalılar Kaddafi’yi Çok Arayacak…

Yayınlandı

on

Libya’da devrik lider Muammer Kaddafi’nin linç edilerek öldürülmesi Arap Baharı’nın tek amacının demokrasi olmadığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Orta Doğu’da henüz bir demokrasi kültürü yokken, “linç kültürü”yle hareket eden milyonlarca Arabın demokrasi talepleri olduğuna inanacak kadar “saf” değilim.

Kendi devrimini yapamayan, kendi liderini linç ederek öldüren Libya halkı için üzülüyorum. Arap baharı yerini kışa bırakırken; linç ettikleri Kaddafi’yi çok arayacaklar…

1988'de Adana'da doğdu. Uludağ Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler, Anadolu Üniversitesi'nde Medya ve İletişim öğrenimi gördü. 2011'de Olay TV'de dış haber editörü olarak gazeteciliğe başladı. 2014'te Al Jazeera Turk'e katıldı. Blog, makale ve haber dallarında 6 ödülü bulunuyor. Politik Akademi'nin genel koordinatörlüğünü üstleniyor.

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.