Politik Akademi, Dünyada Da Ses Getirecek!
Connect with us

Uncategorized

Politik Akademi, Dünyada Da Ses Getirecek!

Yayınlandı

on

Politik Akademi, 2007 yılında henüz birer üniversite öğrencisi iken planladığımız bir projeydi. Kısıtlı zaman ve imkanlarla projeyi hayata geçirdiğimiz o günlerden bugüne Politik Akademi gelişti, büyüdü ve alanında Türkiye’nin en iyileri arasındaki yerini aldı. Ancak bununla yetinecek değiliz. 2013 ve sonrası için daha büyük planlarımız var…

Politik Akademi’yi 2013 yılında ve sonrasında daha çok duyacaksınız. Türkiye’de ve dünyanın dört bir yanında ses getirmek, anlamak ve anlatmak için daha fazla çalışacağız. Çalışmaya başladık bile, Politik Akademi’de değişim başladı!..

İlk olarak sitenin işleyiş ve tasarımına el attık. PressJunkie tarafından hazırlanan, dünyanın önde gelen gazetelerin siteleriyle benzer işeyişe sahip, kullanıcı dostu bu temayı satın aldık ve karşınıza yeni yüzümüzle çıktık. Şimdi ise sırada çok daha önemli birşey, içeriği daha da zenzginleştirmek var. Zaten hali hazırda sosyal bilimler alanında oldukça geniş ve özel bir içeriğe sahibiz ancak bununla yatinmeyeceğiz. Ses getirecek röportaj ve analizlerle Politik Akademi’nin içeriğini zenginleştireceğiz.

Politik Akademi’yi ilerleyen aylarda önce İngilizce, sonra ise diğer birçok yabancı dilde yayınlamaya başlayacağız. Bunun için editörlerimizin seçtiği birçok makaleyi ücretsiz olarak yabancı dillere çevirecek ve daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayacağız. Bununla da yetinmeyecek, İngilizce ve Almanca yayınlanan pek çok makaleyi Tükçeye kazandıracak ve yine Politik Akademi’de ücretsiz olarak yayınlayacağız.

Politik Akademi TV de 2013’de yayınlarını daha düzenli olarak sürdürecek. Politik Akademi içerisinde yapacağımız röportajların metninin yanı sıra videolarını da bulabileceksiniz. Bunun yanı sıra podcast yayınlarımız da kısa sürede başlayacak ve zamanın imkan verdiği ölçüde tüm yazılı içeriği ses ortamına da taşıyacağız.

2007’den bugüne plan ve projelerimizin büyük bir bölümünü gerçekleştirmiş olmanın mutluluğu ve güveniyle; yarınlara çok daha umutlu bakıyorum. Eminim önümüzdeki yıllarda Politik Akademi, bugün planladığımız gibi dünyada da ses getirecek bir proje olacak.

1988'de Adana'da doğdu. Uludağ Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler, Anadolu Üniversitesi'nde Medya ve İletişim öğrenimi gördü. 2011'de Olay TV'de dış haber editörü olarak gazeteciliğe başladı. 2014'te Al Jazeera Turk'e katıldı. Blog, makale ve haber dallarında 6 ödülü bulunuyor. Politik Akademi'nin genel koordinatörlüğünü üstleniyor.

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.