Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM)
Connect with us

Ulusal Düşünce Kurumları

Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM)

Yayınlandı

on

Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi, ASAM, Avrasya Bir Vakfı bünyesinde 1999 yılında kurulmuş olan bir düşünce kuruluşudur. Özellikle Türkiye’nin çevre ve bölgesi hakkında çalışmalar yürütmektedir.

Cumhuriyet döneminin stratejik araştırmalar alanındaki ilk ve en büyük yatırımlarından bir tanesi olan ASAM gerek ülke içinde, gerek yurt dışında Türkiye’nin en önemli düşünce kuruluşlarından bir tanesi olarak kendini kabul ettirmiştir.

ASAM, Türk bilim ve siyaset hayatına Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ilkeleri temelinde özgün araştırmalar sunmak amacıyla çalışmalarını yürütmektedir. Hedefi ulusal güvenlik kültürünün oluşturulmasına, jeopolitik bilincin geliştirilmesine, kamu ve özel sektörün karar alma süreçlerine katkıda bulunmaktır.

ASAM, millî çıkarlar doğrultusunda özgürlük içinde araştırmalar yapan bir düşünce kuruluşudur. ASAM’ın araştırma sahası Türkiye dahil bütün dünya olup, araştırma alanları, politik, ekonomik, sosyal, teknolojik, demografik, güvenlik, hukuki ve tarihî altyapıları kapsamaktadır.

Daha fazla bilgi için kurumun resmi web sitesine www.asam.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku
Reklam
8 Yorum

8 Comments

 1. hüdaverdi bilen

  21/04/2012 at 08:33

  Meraba..
  Bir konuda sizden bilgi almak istiyorum..
  Kenyalı bir öğrenci Türkiye’de okumak istiyor.
  Nasıl yardımcı olabiliriz bu öğrenciye?
  Şartlar nasıl Türkiye’de okumak için?
  Yardımcı olursanız sevinirim..
  Selam ve saygıyla…

  • Melis

   23/05/2012 at 13:48

   Türkiye’de burslu okuma hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

   http://www.turkiyeburslari.gov.tr/

  • saidowww

   03/07/2012 at 17:12

   zor kardeşim zor…ha ama sen sakın üzülme senin yıllık kişi başına düşen milli gelirden 10 bin dolar paran var nasıl bu para ile geçinemiyorsun!

 2. saidowww

  03/07/2012 at 17:13

  torpilin yoksa bursta yok……….

 3. ali

  08/12/2012 at 16:01

  ya allah rızası içın yardım edın rusya,surıye, israil,iran, turkıyde 2012 yılında meydana gelen onemlı olayların kronolojisinı yazıp gonderın lutfen işin içınden ckamıyorummm..cok bılgı kırlılıgı varr dety istemıyorum..dadas_1893@hotmail.com adresıme meill atın ltfen…

 4. yemliha

  25/01/2013 at 03:54

  Ben uluslararası ilişkiler 2. sınıf öğrencisiyim. Sizden bi konuda bilgi almak istiyorum.Sizin kurumda staj yapabilmek için gerekli olan şartları öğrenebilir miyim?Ya da nerden bulabilirim? Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.

  • Kerim A

   29/01/2013 at 16:19

   Politik Akademi projesi hiçbir kurumla alakalı olmayıp tamamen gönüllülük esasıyla işleyen bir sistemin ürünüdür.Tabi bu konularda ayrıntılı bilgi almak için: iletisim@politikakademi.org adresine mail atarak Genel Koordinatör Okan Beyle konuşabilirsiniz.

   Kerim Arslan/Politik Akademi Koordinatörü

 5. Pingback: Türkiye'de Faaliyet Gösteren Düşünce Kuruluşları

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.