İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM)

Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi, ASAM, Avrasya Bir Vakfı bünyesinde 1999 yılında kurulmuş olan bir düşünce kuruluşudur. Özellikle Türkiye’nin çevre ve bölgesi hakkında çalışmalar yürütmektedir.

Cumhuriyet döneminin stratejik araştırmalar alanındaki ilk ve en büyük yatırımlarından bir tanesi olan ASAM gerek ülke içinde, gerek yurt dışında Türkiye’nin en önemli düşünce kuruluşlarından bir tanesi olarak kendini kabul ettirmiştir.

ASAM, Türk bilim ve siyaset hayatına Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ilkeleri temelinde özgün araştırmalar sunmak amacıyla çalışmalarını yürütmektedir. Hedefi ulusal güvenlik kültürünün oluşturulmasına, jeopolitik bilincin geliştirilmesine, kamu ve özel sektörün karar alma süreçlerine katkıda bulunmaktır.

ASAM, millî çıkarlar doğrultusunda özgürlük içinde araştırmalar yapan bir düşünce kuruluşudur. ASAM’ın araştırma sahası Türkiye dahil bütün dünya olup, araştırma alanları, politik, ekonomik, sosyal, teknolojik, demografik, güvenlik, hukuki ve tarihî altyapıları kapsamaktadır.

Daha fazla bilgi için kurumun resmi web sitesine www.asam.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

9 Yorum

 1. hüdaverdi bilen hüdaverdi bilen 21 Nisan 2012

  Meraba..
  Bir konuda sizden bilgi almak istiyorum..
  Kenyalı bir öğrenci Türkiye’de okumak istiyor.
  Nasıl yardımcı olabiliriz bu öğrenciye?
  Şartlar nasıl Türkiye’de okumak için?
  Yardımcı olursanız sevinirim..
  Selam ve saygıyla…

  • saidowww saidowww 3 Temmuz 2012

   zor kardeşim zor…ha ama sen sakın üzülme senin yıllık kişi başına düşen milli gelirden 10 bin dolar paran var nasıl bu para ile geçinemiyorsun!

 2. saidowww saidowww 3 Temmuz 2012

  torpilin yoksa bursta yok……….

 3. ali ali 8 Aralık 2012

  ya allah rızası içın yardım edın rusya,surıye, israil,iran, turkıyde 2012 yılında meydana gelen onemlı olayların kronolojisinı yazıp gonderın lutfen işin içınden ckamıyorummm..cok bılgı kırlılıgı varr dety istemıyorum..dadas_1893@hotmail.com adresıme meill atın ltfen…

 4. yemliha yemliha 25 Ocak 2013

  Ben uluslararası ilişkiler 2. sınıf öğrencisiyim. Sizden bi konuda bilgi almak istiyorum.Sizin kurumda staj yapabilmek için gerekli olan şartları öğrenebilir miyim?Ya da nerden bulabilirim? Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.

  • Kerim A Kerim A 29 Ocak 2013

   Politik Akademi projesi hiçbir kurumla alakalı olmayıp tamamen gönüllülük esasıyla işleyen bir sistemin ürünüdür.Tabi bu konularda ayrıntılı bilgi almak için: iletisim@politikakademi.org adresine mail atarak Genel Koordinatör Okan Beyle konuşabilirsiniz.

   Kerim Arslan/Politik Akademi Koordinatörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir