Dış Politika Enstitüsü (DPE)
Connect with us

Örgüt ve Kurumlar

Dış Politika Enstitüsü (DPE)

Yayınlandı

on

Dış Politika Enstitüsü, Türk Dış Politikası ve uluslararası ilişkileri ilgilendiren konuları incelemek üzere 1974 yılında kurulmus bağımsız bir arastırma kurulusudur.

Geçen 25 yıl içerisinde çalışmalarını, stratejik ve bölgesel sorunlar ile uluslararası güvenlik sorunlarını kapsayacak şekilde genişletmiştir. Dış Politika Enstitüsü, Türkiye Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Araştrmalar Vakfı ile bağlantılı olarak çalışmaktadır.

Kurulduğundan beri Enstitü Türkiye’yi yakından ilgilendiren Avrupa Birliği, Kıbrıs, Akdeniz, Balkanlar, Kafkaslar gibi konular yanında Türk Dış Politikası’nin hedeflerini araştırmıştır. Araştırmaların büyük bölümü Dış Politika ve Foreign Policy adlı dergilerimizde yayınlanmıştır. Bu dergilere ilaveten Enstitü, araştırmacılarının hazırladığı raporlar, bültenler ve kitaplar yayınlamaktadır.

Enstitü, çalışmalarında Türkiye’deki çeşitli Üniversitelerle yakından işbirliği yapmaktadır. Yurtiçinde ve dışında Dış Politika Enstitüsü geçen 25 yil içinde 200’den fazla akademik ve siyasi konferans düzenlemiştir. Bu amaçla Enstitü, Türkiye içinde ve dışında çok sayıda kuruluş ile işbirliği yapmıştır.

Daha fazla bilgi için kurumun resmi web sitesine dispolitika.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.