İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Heritage Foundation (ABD) – Düşünce Kuruluşu

The Heritage FoundationMerkezi Amerika Birleşik Devletleri’nin Washington D.C. kentinde bulunan Heritage Foundation, ülkenin ve aynı zamanda dünyanın önde gelen düşünce kuruluşları arasında yer almaktadır.

Etkileri ve Amerikan Dış Politikasını değiştirme gücü bakımından Amerika Birleşik Devletleri’inin önemli siyasi aktörleri arasında sayılabilecek kuruluş özellikle vergi politikası, silahlanma ve savunma sanayi alanlarında çalışmalar yürütmektedir.

Yaklaşık 50 milyon dolar bütçesiyle dikkat çeken kuruluşun önde gelen araştırmacıları arasında Peter Brookes ve James Jay Carafano sayılabilir.

The Heritage Foundation, 214 Massachusetts Ave NE, Washington DC 20002-4999 adresindeki kuruluş hakkında detaylı bilgi almak için http://www.heritage.org/ adresindeki web sitesine bakmanızı öneririz.


Daha Büyük Görüntüle

Bu başlığın dışında Türkiye’de faaliyet gösteren düşünce kuruluşları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız: Ulusal Düşünce Kuruluşları

Bu başlığın dışında Dünya’nın farklı ülkelerinde faaliyet gösteren düşünce kuruluşları hakkında bilgi almak için tıklayınız: Uluslarararası Düşünce Kuruluşları

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.