İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Council on Foreign Relations (ABD)

Council On Forgein RelationsMerkezi Amerika Birleşik Devletleri’nin New York kentinde bulunan Council on Foreign Relations, ülkenin ve aynı zamanda dünyanın önde gelen düşünce kuruluşları arasında yer almaktadır.

Etkileri ve Amerikan Dış Politikasını değiştirme gücü bakımından Amerika Birleşik Devletleri’inin önemli siyasi aktörleri arasında sayılabilecek kuruluş özellikle Amerikan Dış Politikası, Ulusal Güvenlik ve Terör alanlarında çalışmalar yürütmektedir.

40 milyon dolar bütçesiyle dikkat çeken kuruluşun önde gelen araştırmacıları arasında Richard Haass, Michael Gerson sayılabilir.

8 E 68th St  New York, NY 10065, ABD adresindeki kuruluş hakkında detaylı bilgi almak için www.cfr.org adresindeki web sitesine bakmanızı öneririz.


Daha Büyük Görüntüle

Bu başlığın dışında Türkiye’de faaliyet gösteren düşünce kuruluşları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız: Ulusal Düşünce Kuruluşları

Bu başlığın dışında Dünya’nın farklı ülkelerinde faaliyet gösteren düşünce kuruluşları hakkında bilgi almak için tıklayınız: Uluslarararası Düşünce Kuruluşları

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir