Council on Foreign Relations (ABD)
Connect with us

Uluslararası Düşünce Kurumları

Council on Foreign Relations (ABD)

Yayınlandı

on

Council On Forgein RelationsMerkezi Amerika Birleşik Devletleri’nin New York kentinde bulunan Council on Foreign Relations, ülkenin ve aynı zamanda dünyanın önde gelen düşünce kuruluşları arasında yer almaktadır.

Etkileri ve Amerikan Dış Politikasını değiştirme gücü bakımından Amerika Birleşik Devletleri’inin önemli siyasi aktörleri arasında sayılabilecek kuruluş özellikle Amerikan Dış Politikası, Ulusal Güvenlik ve Terör alanlarında çalışmalar yürütmektedir.

40 milyon dolar bütçesiyle dikkat çeken kuruluşun önde gelen araştırmacıları arasında Richard Haass, Michael Gerson sayılabilir.

8 E 68th St  New York, NY 10065, ABD adresindeki kuruluş hakkında detaylı bilgi almak için www.cfr.org adresindeki web sitesine bakmanızı öneririz.


Daha Büyük Görüntüle

Bu başlığın dışında Türkiye’de faaliyet gösteren düşünce kuruluşları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız: Ulusal Düşünce Kuruluşları

Bu başlığın dışında Dünya’nın farklı ülkelerinde faaliyet gösteren düşünce kuruluşları hakkında bilgi almak için tıklayınız: Uluslarararası Düşünce Kuruluşları

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.