Körüklenen Cehalet Yeni Putlar Yaratıyor
Connect with us

Medya ve İletişim

Körüklenen Cehalet Yeni Putlar Yaratıyor

“Komplo Teorileri Tarihi” adlı kitabın yazarı, Haluk Hepkon ile yapılmış bir söyleşi Radikal gazetesinde yayınlandı. Söyleşinin başlığı ve içeriği oldukça dikkat çekici: “Körüklenen Cehalet Yeni Putlar Yaratıyor”

Yayınlandı

on

Komplo Teorileri Tarihi” adlı kitabın yazarı, Haluk Hepkon ile yapılmış bir söyleşi Radikal gazetesinde yayınlandı. Söyleşinin başlığı ve içeriği oldukça dikkat çekici: “Körüklenen Cehalet Yeni Putlar Yaratıyor”

Haluk Hepkon; şunları söylüyor:

Dünya ve ülkemizde akla ve Aydınlanma’ya karşı ciddi bir seferberlik söz konusu. Post-modernizm bu seferberliğin en önemli göstergesidir. Bu şartlar altında insanların hayatlarındaki kötüye gidişi ekonomik ya da toplumsal nedenlerle değil de Yahudilerin kötü niyetiyle ya da Illuminati’nin şeytani planıyla açıklamaları kaçınılmazdır. Körüklenen cehalet yeni putlar yaratıyor. Böylesi çok daha kolay geliyor. Türkiye neden bu durumda sorusuna, “Ben bu duruma karşı çıkmadığım için” yerine “Tapınak şövalyelerinin dediği olur. Karşı çıkmak kimin haddine” diye yanıt vermeyi tercih ediyorlar.

Haluk Hepkon, güzel noktalara değinmiş. Paylaşmak ve yorumlarınızı almak istedim.

1988'de Adana'da doğdu. Uludağ Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler, Anadolu Üniversitesi'nde Medya ve İletişim öğrenimi gördü. 2011'de Olay TV'de dış haber editörü olarak gazeteciliğe başladı. 2014'te Al Jazeera Turk'e katıldı. Blog, makale ve haber dallarında 6 ödülü bulunuyor. Politik Akademi'nin genel koordinatörlüğünü üstleniyor.

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.