Doç. Elman NASIROV: "Ermenistan'ın Devlet Terörizmi Siyaseti"
Connect with us

Kafkasya

Doç. Elman NASIROV: “Ermenistan’ın Devlet Terörizmi Siyaseti”

Yayınlandı

on

I. Uludağ Uluslararası İlişkiler Konferansı‘nda Azerbaycan Devlet İdaresi Akademisi üyesi Doç. Dr. Elman NasırovErmenistan devlet terörizmi siyaseti regional tehlukesizlik sisteminin formalashmasina esas tehdid kimi” konulu sunumunda, Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki Dağlık Karabağ meselesinde, Ermenistan’ın Ermeni terörizmi yapmadığını, ‘Ermeni devlet terörizmi siyaseti yaptığını söylemiştir. Bunun nedeni olarak da terörizmde siyasi aracın en önemli araç olduğu yönünde açıklama yapmıştır.

NASIROV’a göre, Ermenistan’ın amacı 3 önemli denizi de (Karadeniz, Hazar, Akdeniz) içeren Büyük Ermenistan‘ı yaratmaktır. Azerbaycan ile yaşanan Karabağ sorunu ikili bir mesele olmaktan çıkmış, bölgesel ve uluslararası bir boyut kazanmıştır. Azerbaycan devleti gelirinin çoğunu askeri harcamalara ayırmak zorunda kalmaktadır. Dağlık-Karabağ sorunu ve Ermeni devlet terörizmi birbirine paralel bir sorundur.

Dağlık-Karabağ bölgesinin topraklarının radyasyon, nükleer faaliyetlerden dolayı zarar gördüğüne bu yüzden arazilerde yaşamanın zorluğuna dikkat çeken NASIROV, Ermeni askerlerin o toprakları nükleer faaliyet alanına çevirdiklerini söylemiştir.

Son olarak NASIROV, şunları söylemiştir: “İşgal altındaki Azerbaycan topraklarında, saraylarımız, medeniyet merkezlerimiz, vardır, şu da bir gerçek ki Ermenistan, bizim tarihimizi, mesela Sarı Gelin şarkımızı, Şah İsmail’i, kültürümüzü, şarkılarımızı, yazarlarımızı, kendi kültürleri gibi sahiplenmekte ve öyle dünya kamuoyuna yansıtmaktadırlar. Azerbaycan geliriyle, tarihiyle, kültürüyle Ermenistan’ın çok çok üstündedir ve büyüktür.”

1988'de Mersin'de doğdu. Uludağ Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler, Anadolu Üniversitesi'nde Medya ve İletişim öğrenimi gördü. 2012 yılında Bursa Olay TV'de dış haber editörü, haber spikeri olarak gazeteciliğe başladı. Politik Akademi'nin koordinatörlüğünü üstleniyor.

Devamını Oku
Reklam
1 Yorum

1 Yorum

  1. ahmet

    20/05/2011 at 07:16

    Tebrik ederim

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.