20.01.2012 Cuma… Dünyada Öne Çıkanlar…
Connect with us

Günün Özeti

20.01.2012 Cuma… Dünyada Öne Çıkanlar…

Yayınlandı

on

SURİYE’DE ŞİDDET

Suriye’ye barış getirmesi umulan Arap Birliği gözlemcilerinin bir aylık görev süresi sona erdi. Ancak ülkede ne şiddet bitti, ne de akan kan durdu. Muhalifler, ülke genelinde süren çatışmalarda 7 kişinin öldüğünü, onlarca kişinin yaralandığını açıkladı. Şimdi gözler gözlemci heyetinin yayınlayacağı rapora çevrildi.

 

ROJ TV YAYINI KESİLDİ

Roj TV’nin uydu yayınları kesildi. Danimarka’da mahkemenin verdiği “Roj TV, terör örgütü PKK’nın yayın organıdır” kararı üzerine EUTELSAT uydu şirketi, kanalın uydularından yaptığı yayını durdurdu. Dışişleri bakanı Ahmet Davutoğlu, bunun beklenen bir karar olduğunu, diğer kuruluşların da bu tavrı göstermeleri gerektiğini söyledi.

 

ABD’DE ÖN SEÇİMLER

Amerika Birleşik Devletleri’nde, gaflarıyla tepki toplayan Cumhuriyetçi aday adayı Rick Perry yarıştan çekildi. Perry, muhafazakar aday Newt Gingrich’i destekleyecek. Ancak Gingrich’in de başı medyayla dertte.

 

İTALYA’DA GEMİ KAZASI

İtalya’nın Giglio adası açıklarında kayalıklara çarparak yan yatan Costa Concordia adlı geminin enkazında zamana karşı yarış sürüyor. Olumsuz hava koşulları ekiplerin kayıp 22 yolcuya ulaşmasını engellerken, kaza soruşturmasında ortaya çıkarılan gizemli bir kadın kafaları karıştırdı. Kaza sırasında kaptanla birlikte olduğu söylenen kadının gemide çalışan ve yolcu olarak kaydının bulunmaması şüpheleri arttırdı.

Politik Akademi

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır. İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.